Informace o nás

Org.jednotka sdružení

Oddíly naší jednoty:

Tyršův Klub

Oddíl veteránek Sokolského hnutí. Členky oddílu jsou nositelky vlastenecké tradice Sokola, pečující mimo jiné o "rodnou světničku" Dr. Tyrše na Děčínském zámku,

Oddíl žen

Oddíl žen pravidelně nacvičuje skladby hromadných cvičení pro Sokolské slety, exhibice a show. Součástí cvičení je i zdravotní tělocvik pro ženy.

Oddíl Volejbalu I.

Členové a členky oddílu hrají II. divizi amatérské soutěže smíšených družstev.

Oddíl Volejbalu žen

Členky oddílu volejbalu hrají Okresní přebor ČVS-oficiální výkonostní soutěž

Oddíl Volejbalu mužů

Členové oddílu pořádají a zúčastňují se národních turnajů ve volejbale všech výkonostních úrovní

Oddíl Nohejbalu mužů

Členové oddílu hrají Krajský přebor v nohejbale-oficiální soutěž ČNA.

Klub Renáty Tyršové

Oddíl je společenským a kulturním spolkem paní a dam Sokola Děčín.

OBECNĚ

V roce 1990 byl Sokol znovuobnoven. Navázal na programové tradice, spojené s výchovným ovlivňováním člověka odpovědného za sebe, za obec, za demokratický stát.

Česká obec sokolská modernizuje při vstupu do nového století svůj program. Bude podporovat sportovní výkony ve zhruba šesti desítkách sportů, které jsou v ČOS organizovány. V gymnastice, házené, basketbalu, v judu i v atletice vykazují sokolští sportovci ligovou až reprezentační úroveň. ČOS zabezpečuje nové sporty, jejichž příkladem může být akrobatický rokenrol s tituly mistrů světa.

Nejpočetnější složkou ČOS je odbor sokolské všestrannosti, ve kterém se vytváří program pohybových aktivit a rekreačních sportů pro všechny lidi, včetně zdravotně postižených. Sokolské organizace v župách a v jednotách významně ovlivnily rozšíření humanitárního běhu Terryho Foxe v České republice, která zaujímá, spolu sKanadou, v počtu účastníků čelné místo na světě.

Historie

V létě 1860 se poprvé setkal Tiersch s Fügnerem (pouze německy mluvícím).[1] Brzy se spřátelili, díky podobným názorům. Tyrš uvítal myšlenku na založení česko-německého tělocvičného spolku. Tato myšlenka však brzy ztroskotala, když se jeden bohatý německý sponzor rozhodl podpořit spolek ryze německý. Díky penězům tak rychle vzala původní dohoda mezi českými a německými sportovci za své.[2] V té chvíli se Tyrš chopil iniciativy a navrhl založit svébytný český tělocvičný spolek

Sudetoněmecký pohled: